O Makramach

Makrama to ozdobne wiązanie, wykonać  z tych splotów można wiele rzeczy: abażury kilimy siatki torby narzuty hamaki….ja odkryłam dla siebie makramę jako biżuterię.

Używam do tego sznurków topliwych o różnej grubości, każdy sznurek mimo tego samego sposobu wiązania daje inny efekt, zobacz na zdjęciu jak mocno różni się każdy załączony wzór, sznurek 0,6 mm jest tak subtelny i delikatny, że aż trudno uwierzyć że sznurek 1,5 mm posiada tak bardzo inny wygląd mimo tej samej pracy.

Wybierając dla siebie bransoletkę naszyjnik czy brelok uważnie przeczytaj z jakiej grubości sznurka jest on zrobiony, ponieważ im grubszy sznurek tym sztywniejszy wyrób, ale z czasem każdy zmięknie.

Nie wiążę biżuterii za luźno aby w trakcie użytkowania nie straciła na swoim wyglądzie , nie rozwlokła się , od roku je testuję wraz z przyjaciółmi i wybrana moc splotu jest wynikiem doświadczenia.

Skrętny sposób wyplatania powoduje, że wyroby te żyją własnym życiem, nie zawsze ułożą się według naszego oczekiwania, po prostu takie są i takie mają być, lubię  jak wszystko żyje  swoją linią życia, dlatego też załączone zdjęcia nie układam sztucznie pod wymogi ładnej fotografii.

Niekiedy robię makramę z prostego splotu i wtedy układa się równiej, można nad nią zapanować.

Używam kamieni szlachetnych, półszlachetnych oraz muszli.